Klimatyzacja Nowy Sącz

Popularność klimatyzacji rośnie z każdym rokiem. Nic dziwnego – przyczyniają się do tego m.in. czynniki klimatyczne, jak również coraz powszechniejsza potrzeba poprawy standardu życia. Warto jednak wiedzieć, że klimatyzacja ma na celu nie tylko zapewnienie komfortu termicznego, ale może być podstawą dla zapewnienia optymalnych warunków pracy oraz prawidłowego przeprowadzenia procesów technologicznych, jak ma to miejsce np. w przemyśle czy przetwórstwie.

W jaki sposób działa klimatyzacja? Nowy Sącz i okolice

Aby przebywanie w pomieszczeniach mogło być komfortowe i zdrowe, panująca w nich temperatura powinna utrzymywać się w zakresie 20-24°C zimą oraz przekraczać 26°C latem. Równie istotnych czynnikiem jest także wilgotność powietrza. Jest ona kluczowa dla dobrego samopoczucia oraz zachowania zdrowia górnych dróg oddechowych. Odpowiednio dobrana klimatyzacja umożliwi utrzymanie optymalnych warunków wewnątrz pomieszczeń – także w przypadku obiektów przemysłowych.

Celem stosowania klimatyzacji jest m.in.:

 • regulacja temperatury panującej w pomieszczeniu, w tym chłodzenie oraz ogrzewanie
 • utrzymanie zadanego zakresu temperatur, koniecznego do zaistnienia procesów technologicznych,
 • regulowanie wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczeń, poprzez osuszanie powietrza i odprowadzanie nadmiaru wilgoci (standardowo wilgotność powietrza powinna utrzymywać się na poziomie od 40 do 60%),
 • oczyszczanie powietrza, dzięki zastosowaniu filtrów,
 • uzdatnianie powietrza np. poprzez jonizację.

Na kompletną instalację klimatyzacyjną składa się kilka elementów, w tym: jednostka wewnętrzna, system rur zawierających czynnik chłodzący, które transportują ciepło z pomieszczenia na zewnątrz oraz jednostka zewnętrza z wentylatorem, który odprowadza ciepłe powietrze. Nasi specjaliści zadbają o odpowiednio dobór tych elementów, prawidłowy ich montaż oraz późniejsze usługi związane z serwisowaniem.

Montaż klimatyzacji w Nowym Sączu – postaw na komfort termiczny

W NOWBUD oferujemy profesjonalny montaż klimatyzacji w Nowym Sączu. Coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji klimatyzacyjnej, aby móc efektywnie ogrzewać (lub chłodzić) pomieszczenia w tzw. okresie przejściowym. Stosowanie klimatyzatora to także sposób na ograniczenie opłat za ogrzewania gazowe. Z nowoczesnych systemów klimatyzacji korzystają również przedsiębiorstwa i zakłady przemysłowe, zajmujące się przetwórstwem lub usługami z zakresu magazynowania.

NOWBUD oferuje możliwość zainstalowania klimatyzacji w Twoim domu lub miejscu pracy. Specjalizujemy się w przygotowywaniu instalacji dopasowanych do różnorodnych potrzeb. Jakich? Wyróżnia się dwa główne rodzaje klimatyzacji: przemysłową oraz tzw. klimatyzację komfortu. Pierwsza z nich stosowana jest do klimatyzowania pomieszczeń ze specjalnymi wymaganiami, które mogą być podyktowane wymaganiami technologicznymi. Klimatyzacja komfortu ma za zadanie zapewnić optymalne warunki dla osób korzystających z danej przestrzeni.

Nowoczesna klimatyzacja – montaż w Nowym Sączu i w okolicach

Oferujemy profesjonalny montaż klimatyzacji w Nowym Sączu oraz w sąsiadujących miejscowościach. W naszej pracy kierujemy się wieloletnim doświadczeniem zgromadzonym w pracy z klientami prywatnymi i firmami. Nasi specjaliści pomogą w prawidłowym zaplanowaniu i doborze mocy instalacji.

Oferta NOWBUD obejmuje różnorodne typy klimatyzatorów, m.in.:

 • ścienne,
 • ścienno-przysufitowe,
 • przypodłogowe,
 • przysufitowe,
 • kasetonowe,
 • kanałowe,
 • okienne,
 • systemy typu Big multi oraz Airstage VRF.

Nowy Sącz: klimatyzacja na miarę Twoich potrzeb

NOWBUD działa na rynku już od 1993r. – specjalizujemy się w projektowaniu, sprzedaży oraz montaży klimatyzatorów i innych instalacji słuących do uzdatniania powietrza. Działamy jako autoryzowani przedstawiciele firm, takich jak: Fujitsu, Gree, Mitsubishi, Sevra, Chigo, Kaisai, LG, DAIKIN czy TOSHIBA.

Budujesz dom, chcesz poprawić komfort życia w mieszkaniu lub jesteś właścicielem firmy która działa na terenie miasta Nowy Sącz? Klimatyzacja może zostać zaprojektowana zgodnie z Twoimi potrzebami – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu za pośrednictwem formularza.