Definicja, Zalety

System centralnego ogrzewania

System centralnego ogrzewania

W swojej ofercie posiadamy kable i maty grzejne firmy DEVI oraz polskiej marki Electra.

I tak np.  Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI składają się z kabli grzejnych deviflexTM lub devi-iceguard TM, mat grzejnych devimat TM, termostatów devireg TM oraz drobnych akcesoriów instalacyjnych.

W dobie drogiego gazu Klienci często decydują się na założenie paneli fotowoltaicznych oraz na montaż ogrzewania podłogowego w postaci kabli grzejnych. Zapraszamy do nas po zakup kabli oraz mat grzewczych!

01

Więcej o
systemach ogrzewania

Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które może znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie w okresie zimowym. System ogrzewania DEVI to przede wszystkim duża oszczędność czasu i sposób na zmniejszenie ryzyka wypadków w sezonie, w którym powierzchnie dookoła budynku są narażone na oblodzenie i zaśnieżenie. Co ważne, jest stosowany nie tylko na podjazdach samochodowych lub innych nawierzchniach. Może być wykorzystywany także do rynien, dachów, schodów i innych konstrukcji, w przypadku których warto zadbać o bezproblemowe usuwanie lodu lub śniegu. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami na temat nowoczesnego systemu.

Co warto wiedzieć o instalacjach DEVI?

Montaż takich kabli i mat grzejnych wiąże się z licznymi zaletami i udogodnieniami. Ogrzewanie rynien DEVI jest niewątpliwie dużym ułatwieniem w szczególności podczas sezonu zimowego. Zmniejsza bowiem ryzyko zniszczenia konstrukcji w wyniku ręcznego usuwania lodu. Dużą zaletą takiego nowoczesnego systemu przeciwoblodzeniowego jest pełna automatyzacja. Jest zaprogramowany tak, aby samodzielnie uruchamiać się w określonych warunkach pogodowych. Nie ma zatem potrzeby ręcznego włączania ani konieczności kontrolowania stopnia oblodzenia podjazdu, rynien czy schodów.

Polecamy uwzględnienie systemu ogrzewania DEVI już na etapie projektowania lub przy okazji przeprowadzania
remontu. Dzięki temu montaż przebiegnie sprawnie, a wszelkie elementy zostaną bez problemu wkomponowane w konstrukcję.

Montaż nowoczesnych instalacji grzewczych

Decydując się na instalację przeciwoblodzeniową DEVI warto zlecić jej założenie firmie, która świadczy usługi z tego zakresu. Wówczas można mieć pewność, że ogrzewanie będzie bez zarzutu pełnić swoją rolę w przypadku podjazdów, rynien, dachów, schodów i innych konstrukcji. Istotny jest precyzyjny dobór komponentów instalacji, a także montaż kabli i mat grzejnych przeprowadzony przez profesjonalistów, co przełoży się na bezawaryjne działanie i estetyczne wykonanie. Zapraszamy do sprawdzenia oferty Nowbud w tym zakresie. Zajmujemy się m.in. montażem systemów ogrzewania DEVI i chętnie podejmiemy się współpracy na terenie województwa małopolskiego.

Nowoczesne metody umożliwiają łatwiejsze radzenie sobie z trudnymi warunkami pogodowymi, jakie przynosi ze sobą zima. Instalacja przeciwoblodzeniowa, zamontowana na dachu, rynnach lub podjeździe samochodowym umożliwi wygodniejsze i bezpieczniejsze korzystanie z danej przestrzeni, nawet kiedy temperatury spadają zauważalnie poniżej zera.

NOWBUD oferuje możliwość montażu nowoczesnych systemów przeciwoblodzeniowych w Tarnowie oraz innych miejscowościach w regionie. Nasi specjaliści pomogą w profesjonalnym zaplanowaniu i przygotowaniu instalacji, w wybranym miejscu. Proponujemy pomoc z doborem elementów systemu oraz wyliczeniem potrzebnej mocy. W efekcie dach lub podjazd mogą być uzupełnione o bezobsługowy system, który pomoże zaoszczędzić czas, energię oraz zminimalizuje konieczność używania soli drogowej.

Jak działa ogrzewanie przeciwoblodzeniowe? Tarnów

Chcesz wykorzystać na swojej posesji ogrzewanie przeciwoblodzeniowe? Tarnów i inne miejscowości na terenie województwa Małopolskiego to główny region działalności NOWBUD.

Systemy przeciwoblodzeniowe stosowane są do usuwania śniegu i lodu:

  • z dachów,
  • rynien,
  • rur spustowych,
  • pojazdów samochodowych,
  • schodów,
  • mostów i innych konstrukcji, które zimą wymagają regularnego odśnieżania.

Jak działają systemy przeciwoblodzeniowe? Na obszarze, pod którym ułożono system grzejny, nie występuje oblodzenie i nie zalega śnieg. Pozwala to uniknąć konieczności rozmrażania za pomocą mieszanek zawierających sól lub ręcznego odśnieżania, które jest czasochłonne i męczące. Stosowanie tego typu instalacji występują także uszkodzenia nawierzchni i budynków spowodowane przez zamarzającą wodę. Zmniejsza się także prawdopodobieństwo wypadków spowodowanych przez śliskość nawierzchni i nawisy śnieżne.

Systemy przeciwoblodzeniowe Tarnów

W swojej ofercie posiadamy kable oraz maty grzejne firmy DEVI. Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI składają się z kabli grzejnych deviflex™ (lub devi-iceguard™) oraz mat grzejnych devimat™, termostatów devireg™ i drobnych akcesoriów instalacyjnych. Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI mogą być instalowane pod typowymi nawierzchniami takimi jak asfalt, beton i płyty chodnikowe. Stosowane są także na wszystkich rodzajach dachów, w celu usunięcia śniegu z rynien, rur spustowych i skrajnych fragmentów poszycia dachowego. Tego typu system można zainstalować w dowolnym momencie. Warto jednak pamiętać, że uwzględnienie ogrzewania przeciwoblodzeniowego już na etapie budowy czy remontu, pozwoli zaoszczędzić zarówno na kosztach montażu, jak i na czasie.

Instalacja przeciwoblodzeniowa DEVI jest systemem w pełni zautomatyzowanym. Na podstawie pomiaru temperatury i wilgotności powietrza system sam określa konieczność rozmrażania danej powierzchni, a następnie samoczynnie się uruchamia. Eliminuje to w dużym stopniu konieczność ręcznego odśnieżania, kruszenia lodu i posypywania nawierzchni solą.

Sprawdzona instalacja przeciwoblodzeniowa Tarnów

Koszty zainstalowania i eksploatacji systemu grzejnego są stosunkowo niskie, szczególnie biorąc pod uwagę wydatki związane z rozsypywaniem mieszanek rozmrażających i ręcznym odśnieżaniem. Ogrzewanie eliminuje także koszty napraw uszkodzeń, jakie wyrządzić mogą zamarzająca woda, śnieg oraz korozyjne działanie soli, co oznacza, że jest zarówno rozwiązaniem opłacalnym, jak również ekonomicznym.

Systemy grzejne DEVI nie wymagają obsługi technicznej i są bardzo trwałe. Co ważne, odpowiednio zaprojektowany system przeciwoblodzeniowy może utrzymać czystą oraz suchą nawierzchnię przez cały okres zimowy. Wiemy w jaki sposób odpowiednio dobrać moc grzewczą systemu do konkretnych potrzeb. Potrzebujesz systemu rynnowego lub dachowego? Chcesz zamontować na swoim podjeździe system gruntowy?

NOWBUD proponuje montaż instalacji takich jak systemy grzejne, a w tym ogrzewanie schodów. Tarnów oraz sąsiednie miejscowości, jak Bochnia, Brzesko, Nowy Sącz, Kraków czy Jasło, to tylko niektóre z lokacji, w których dokonujemy podobnych realizacji. Jeśli masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, zachęcamy do kontaktu!