Definicja, Zalety

Czym jest system ogrzewania?

Czym jest system ogrzewania?

W swojej ofercie posiadamy kable i maty grzejne firmy DEVI oraz polskiej marki Electra.

I tak np.  Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI składają się z kabli grzejnych deviflexTM lub devi-iceguard TM, mat grzejnych devimat TM, termostatów devireg TM oraz drobnych akcesoriów instalacyjnych.

W dobie drogiego gazu Klienci często decydują się na założenie paneli fotowoltaicznych oraz na montaż ogrzewania podłogowego w postaci kabli grzejnych. Zapraszamy do nas po zakup kabli oraz mat grzewczych!

01

Więcej o
systemach ogrzewania

Stosowane są do usuwania śniegu i lodu z dachów, rynien, rur spustowych, pojazdów samochodowych, schodów, mostów i innych tego rodzaju konstrukcji. Na obszarze, pod którym ułożono system grzejny, nie występuje oblodzenie i nie zalega śnieg. Pozwala to uniknąć rozmrażania za pomocą mieszanek zawierających sól oraz ręcznego odśnieżania. Nie występują także uszkodzenia nawierzchni i budynków spowodowane przez zamarzającą wodę. Zmniejsza się także prawdopodobieństwo wypadków spowodowanych przez śliskość nawierzchni i nawisy śnieżne. Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI mogą być instalowane pod typowymi nawierzchniami takimi jak asfalt, beton i płyty chodnikowe. Stosowane są także na wszystkich rodzajach dachów, w celu usunięcia śniegu z rynien, rur spustowych i skrajnych fragmentów poszycia dachowego. Systemy grzejne DEVI są w pełni zautomatyzowane. Na podstawie pomiaru temperatury i wilgotności powietrza system sam określa konieczność rozmrażania danej powierzchni i następnie samoczynnie się włącza. Koszty zainstalowania i eksploatacji systemu grzejnego są stosunkowo niskie, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę wydatki związane z rozsypywaniem mieszanek rozmrażających i ręcznym odśnieżaniem. Ogrzewanie eliminuje także koszty napraw uszkodzeń spowodowanych prze zamarzającą wodę, śnieg i korozyjne działanie soli. Systemy grzejne DEVI nie wymagają obsługi technicznej i są bardzo trwałe. Odpowiednio zaprojektowany system przeciwoblodzeniowy może utrzymać czystą i suchą nawierzchnię przez cały okres zimowy. Eliminuje to w dużym stopniu konieczność ręcznego odśnieżania i rozsypywania soli.

Nowoczesne metody umożliwiają łatwiejsze radzenie sobie z trudnymi warunkami pogodowymi, jakie przynosi ze sobą zima. Instalacja przeciwoblodzeniowa, zamontowana na dachu, rynnach lub podjeździe samochodowym umożliwi wygodniejsze i bezpieczniejsze korzystanie z danej przestrzeni, nawet kiedy temperatury spadają zauważalnie poniżej zera.

NOWBUD oferuje możliwość montażu nowoczesnych systemów przeciwoblodzeniowych w Tarnowie oraz innych miejscowościach w regionie. Nasi specjaliści pomogą w profesjonalnym zaplanowaniu i przygotowaniu instalacji, w wybranym miejscu. Proponujemy pomoc z doborem elementów systemu oraz wyliczeniem potrzebnej mocy. W efekcie dach lub podjazd mogą być uzupełnione o bezobsługowy system, który pomoże zaoszczędzić czas, energię oraz zminimalizuje konieczność używania soli drogowej.

Jak działa ogrzewanie przeciwoblodzeniowe? Tarnów

Chcesz wykorzystać na swojej posesji ogrzewanie przeciwoblodzeniowe? Tarnów i inne miejscowości na terenie województwa Małopolskiego to główny region działalności NOWBUD.

Systemy przeciwoblodzeniowe stosowane są do usuwania śniegu i lodu:

  • z dachów,
  • rynien,
  • rur spustowych,
  • pojazdów samochodowych,
  • schodów,
  • mostów i innych konstrukcji, które zimą wymagają regularnego odśnieżania.

Jak działają systemy przeciwoblodzeniowe? Na obszarze, pod którym ułożono system grzejny, nie występuje oblodzenie i nie zalega śnieg. Pozwala to uniknąć konieczności rozmrażania za pomocą mieszanek zawierających sól lub ręcznego odśnieżania, które jest czasochłonne i męczące. Stosowanie tego typu instalacji występują także uszkodzenia nawierzchni i budynków spowodowane przez zamarzającą wodę. Zmniejsza się także prawdopodobieństwo wypadków spowodowanych przez śliskość nawierzchni i nawisy śnieżne.

Systemy przeciwoblodzeniowe Tarnów

W swojej ofercie posiadamy kable oraz maty grzejne firmy DEVI. Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI składają się z kabli grzejnych deviflex™ (lub devi-iceguard™) oraz mat grzejnych devimat™, termostatów devireg™ i drobnych akcesoriów instalacyjnych. Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI mogą być instalowane pod typowymi nawierzchniami takimi jak asfalt, beton i płyty chodnikowe. Stosowane są także na wszystkich rodzajach dachów, w celu usunięcia śniegu z rynien, rur spustowych i skrajnych fragmentów poszycia dachowego. Tego typu system można zainstalować w dowolnym momencie. Warto jednak pamiętać, że uwzględnienie ogrzewania przeciwoblodzeniowego już na etapie budowy czy remontu, pozwoli zaoszczędzić zarówno na kosztach montażu, jak i na czasie.

Instalacja przeciwoblodzeniowa DEVI jest systemem w pełni zautomatyzowanym. Na podstawie pomiaru temperatury i wilgotności powietrza system sam określa konieczność rozmrażania danej powierzchni, a następnie samoczynnie się uruchamia. Eliminuje to w dużym stopniu konieczność ręcznego odśnieżania, kruszenia lodu i posypywania nawierzchni solą.

Sprawdzona instalacja przeciwoblodzeniowa Tarnów

Koszty zainstalowania i eksploatacji systemu grzejnego są stosunkowo niskie, szczególnie biorąc pod uwagę wydatki związane z rozsypywaniem mieszanek rozmrażających i ręcznym odśnieżaniem. Ogrzewanie eliminuje także koszty napraw uszkodzeń, jakie wyrządzić mogą zamarzająca woda, śnieg oraz korozyjne działanie soli, co oznacza, że jest zarówno rozwiązaniem opłacalnym, jak również ekonomicznym.

Systemy grzejne DEVI nie wymagają obsługi technicznej i są bardzo trwałe. Co ważne, odpowiednio zaprojektowany system przeciwoblodzeniowy może utrzymać czystą oraz suchą nawierzchnię przez cały okres zimowy. Wiemy w jaki sposób odpowiednio dobrać moc grzewczą systemu do konkretnych potrzeb. Potrzebujesz systemu rynnowego lub dachowego? Chcesz zamontować na swoim podjeździe system gruntowy?

NOWBUD proponuje montaż instalacji takich jak systemy grzejne, a w tym ogrzewanie schodów. Tarnów oraz sąsiednie miejscowości, jak Bochnia, Brzesko, Nowy Sącz, Kraków czy Jasło, to tylko niektóre z lokacji, w których dokonujemy podobnych realizacji. Jeśli masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, zachęcamy do kontaktu!