Definicja, Zalety

Systemy wentylacyjne do domu

Systemy wentylacyjne do domu

Zadaniem wentylacji jest wymiana powietrza w pomieszczeniach. Wszystkie pomieszczenia, a zwłaszcza te, w których przebywają ludzie, muszą mieć możliwość wymiany powietrza zużytego na świeże. Ma to zasadnicze znaczenie dla zdrowia i samopoczucie osób użytkujących pomieszczenia.

01

Więcej o
wentylacji

Aby zadbać o płynną wymianę powietrza w pomieszczeniach warto zdecydować się na montaż specjalnych urządzeń. Do tego celu może służyć nowoczesna wentylacja z odzyskiem ciepła. Nasza firma zlokalizowana w Tarnowie to autoryzowany przedstawiciel wielu firm oferujących wysokiej klasy centrale mechaniczne do wymiany powietrza zarówno w domach i mieszkaniach, jak i obiektach przemysłowych, a nawet kuchniach w placówkach gastronomicznych.

Innowacyjna wentylacja z odzyskiem ciepła – Tarnów

Stosowanie takich rozwiązań w dużym stopniu przyczynia się do poprawy komfortu użytkowników pomieszczeń. Zasada działania centrali polega na wymianie zużytego powietrza na świeże, co zapewnia jego optymalny przepływ. Dzięki temu we wnętrzach nie panuje zaduch. Wentylacja mechaniczna może także zapobiegać szkodliwemu zawilgoceniu ścian.

W ofercie naszej firmy z Tarnowa dostępne są centrale z odzyskiem ciepła do mieszkań w blokach wielorodzinnych, domów, hal przemysłowych, basenów, a także kuchni w gastronomii. Zadbanie o wymianę powietrza we wnętrzach przyczyni się do lepszego samopoczucia osób korzystających z danych pomieszczeń.

Funkcjonalna centrala wentylacyjna

Dzięki naszemu doświadczeniu i dysponowaniu odpowiednimi umiejętnościami możemy doradzić w zakresie wyboru odpowiednich rozwiązań do danego obiektu. W ofercie dostępna jest mechaniczna wentylacja przemysłowa, a także do użytku domowego. Dzięki temu można wybrać centralę z odzyskiem ciepła o parametrach dopasowanych do specyfiki budynku.

Decydując się na mechaniczną wentylację kuchni w gastronomii lub innym dowolnym obiekcie warto skorzystać z usług firmy Nowbud z Tarnowa. Zapewniamy fachowy projekt, wykonanie i montaż systemu z odzyskiem ciepła w domu, mieszkaniu, budynku przemysłowym i nie tylko. Takie rozwiązanie sprawdzi się także na basenach, w galeriach handlowych i w kuchniach lokali gastronomicznych.

Wentylacja wpływa na kondygnacje użytkowników oraz samego budynku, zapobiegając zawilgoceniu. Zajmujemy się montażem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła lub też i bez. Sami wykonujemy projekty oraz niezbędne obliczenia (dotyczące przekrojów kanałów czy też ilości zapotrzebowania na powietrze). Dostarczamy niezbędne do budowy i instalacji kanały wentylacyjne o prostokątnych przekrojach (wykonanie w ocynku czy też stali nierdzewnej).

W przypadku pytań na temat naszej oferty lub zainteresowania centralą z odzyskiem ciepła zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami. Z chęcią udzielimy dodatkowych informacji na temat wentylacji mechanicznej dostosowanej do potrzeb.

Wentylację wykonujemy w takich obiektach jak:

 • Bloki mieszkalne
 • Hale przemysłowe
 • Galerie handlowe
 • Domy jedno i wielorodzinne
 • Baseny
 • Kuchnie
 • Oraz inne

Podstawą dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia jest świeże powietrze. Liczy się to zarówno przebywając na otwartej przestrzeni, jak również wewnątrz budynków: naszych domów, biur, hoteli, hali magazynowych i obiektów pożytku publicznego. Bolączką większych miast oraz zagłębi przemysłowych jest zanieczyszczenie powietrza przez spaliny, wyziewy i smog. Problem czystego powietrza wewnątrz budynków skupia się z kolei wokół dbałości o odpowiednią wentylację.

Marka Nowbud działa w branży zajmującej się instalacją wentylacji już od 1995 roku. Oferujemy profesjonalny montaż wentylacji w Tarnowie oraz w innych miejscowościach na terenie Małopolski. Szerokie portfolio realizacji, które zapisały się na naszym koncie mówi samo za siebie – w regionie działamy jako liderzy.

Wiemy jak ważna jest sprawnie działająca wentylacja i dlatego w palecie naszych usług oferujemy:

 • kompleksowe opracowanie projektu całej instalacji,
 • wybór odpowiednich urządzeń do wentylacji mechanicznej,
 • profesjonalny montaż wszystkich elementów,
 • serwis urządzeń wentylacyjnych oraz możliwość wykonania wszystkich potrzebnych pomiarów,
 • montaż energooszczędnej wentylacji wraz z odzyskiem ciepła.

Wentylacja Tarnów – dlaczego dobry przepływ powietrza jest tak ważny

Podstawowym zadaniem, jakie ma pełnić wentylacja jest zapewnienie cyrkulacji powietrza wewnątrz budynków. Wszystkie pomieszczenia, a zwłaszcza te, w których przebywają ludzie, muszą być wentylowane w taki sposób, aby następowała ciągła wymiana wydychanego powietrza na nowe, świeże. Ma to zasadnicze znaczenie dla wszystkich osób użytkujących pomieszczenia, ponieważ przebywanie w niewłaściwie wentylowanym pomieszczeniu może mieć negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Sprawna wentylacja wpływa także na kondycję samego budynku – zapobiegając zawilgoceniu, a co za tym idzie, chroniąc jego konstrukcję.

We wznoszonych obecnie budynkach lub obiektach poddanych termomodernizacji, polegającej na dociepleniu ścian zewnętrznych i wymianie bądź uszczelnieniu okien dużym problemem staje się jakość wentylacji. Wystarczająca dotychczas wentylacja grawitacyjna, która dobrze radziła sobie w domach „nieszczelnych”, obecnie okazuje się zupełnie niewystarczająca. W wielu nowych lub uszczelnionych budynkach zaobserwować można nadmiar gromadzącej się wilgoci, co ma niebagatelny wpływ na substancje budynku (namnażanie się grzybów i powstawanie plam pleśni), jak również i na nasze zdrowie.

W celu uniknięcia tych zjawisk podstawą jest systematyczne wietrzenie naszych mieszkań, unikanie zwiększania wilgotności powietrza w pomieszczeniach oraz – montaż wentylacji mechanicznej. Tarnów, Bochnia, Nowy Sącz i Kraków to miasta, w których realizujemy największą liczbę zleceń. Zaufaj nam i postaw na najwyższy standard usług w regionie!

Profesjonalnie zrealizowana wentylacja mechaniczna – Tarnów

Zajmujemy się montażem systemów wentylacji mechanicznej. Dostarczamy niezbędne do budowy instalacji kanały wentylacyjne o prostokątnych przekrojach oraz kształtki wentylacyjne wykonane z blachy stalowej. Zajmujemy się projektowaniem, sprzedażą, montażem oraz serwisowaniem systemów wentylacji.

Specjalizujemy się w wykonywaniu wentylacji w obiektach takich jak:

 • bloki mieszkalne,
 • hale,
 • galerie handlowe,
 • domy jedno i wielorodzinne,
 • baseny,
 • kuchnie.

A także we wszystkich innych pomieszczeniach, co do których określono specjalistyczne wymagania w zakresie wentylacji.

Przy naszych realizacjach opieramy się na wykorzystaniu najwyższej jakości urządzeń wentylacyjnych renomowanych marek oraz naszego bogatego doświadczenia, dzięki czemu każdorazowo możemy oferować naszym klientom realizację na najwyższym poziomie. Dbamy o to, aby każdorazowa instalacja uwzględniała konkretne wytyczne i potrzeby klienta tak, aby finalny efekt wpisał się w dane potrzeby.

Przekonaj się jak wiele korzyści może nieść ze sobą odpowiednio wentylacja mechaniczna. Tarnów jest głównym miejscem naszej działalności, ale nasze usługi świadczymy także w innych miejscowościach w regionie. Masz dalsze pytania? Zachęcamy więc do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu poprzez formularz zamieszczony na stronie. Zapoznaj się z naszymi realizacjami i opiniami zadowolonych klientów!

02

Zaopatrujemy się w centrale wentylacyjne
czy też wentylatory najwyższych marek takich jak m in:

Jesteśmy autoryzowanymi przedstawicielami firm:

 • Klimor
 • VTS
 • Frapol
 • Gold Swegon
 • Komfovent
 • ProVent
 • Tywent
 • Vents
 • Harmann