Definicja, Zalety

Odkurzacz Centralny

Odkurzacz Centralny

Centralny odkurzacz zamontowany jest w wydzielonym pomieszczeniu lub w szafce kuchennej. Instalacja z rur PVC o średnicy 50mm rozprowadzona jest w podłogach, ścianach lub pod stropem piwnicy. Łączy odkurzacz z gniazdami ssawnymi ściennymi lub podłogowymi.

Funkcjonalne rozwiązanie, która umożliwia wygodne dbanie o porządek w domu i cechuje się prostotą obsługi? To właśnie odkurzacz centralny – w przypadku zainteresowania takim sprzętem warto sprawdzić propozycję firmy NOWBUD z Tarnowa. Przedsiębiorstwo oferuje możliwość montażu urządzenia marki BEAM i wszelkich niezbędnych akcesoriów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na temat praktycznego rozwiązania dostępnego w NOWBUD.

Praktyczne odkurzacze centralne – Tarnów

Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest wygoda w użyciu. Odkurzacze centralne mogą być używane do porządkowania pomieszczeń w całym domu za sprawą optymalnej długości węża ssącego i umiejscowienia jednostki. Dzięki nim nie ma konieczności dźwigania nieporęcznego urządzenia. Nie trzeba też wymieniać worków ani opróżniać zbiornika – wszystkie nieczystości są filtrowane i wydmuchiwane na zewnątrz. Jest to zatem rozwiązanie polecane w szczególności dla alergików i domów, w których mieszkają małe dzieci.

W zależności od bieżących potrzeb można wybrać konkretną końcówkę, by wykonywanie określonych prac porządkowych było łatwiejsze i przyjemniejsze. Usuwanie zabrudzeń z paneli, dywanów, mebli, pozbywanie się kurzu i okruchów z trudno dostępnych zakamarków – do wszystkich tych zadań bardzo dobrze sprawdzi się nowoczesny odkurzacz centralny.

Wygoda sprzątania, czyli odkurzacze centralne

Takie rozwiązanie w dużym stopniu ułatwia codzienne dbanie o porządek. Stanowi znaczne udogodnienie dla osób, którym zależy na wygodnym porządkowaniu podłóg w domu i które cenią sobie estetykę pomieszczeń. Jednostki centralne takich odkurzaczy są bowiem instalowane na ścianach, ale nie wpływają negatywnie na walory wizualne wnętrz. Konieczny jest jednak montaż takiego systemu przeprowadzony przez firmę dysponującą fachową wiedzą i umiejętnościami w tym zakresie. Zapraszamy do skorzystania z oferty NOWBUD. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu na rynku możemy zaproponować najlepsze rozwiązania, takie jak nowoczesny odkurzacz centralny. Tarnów i okoliczne miejscowości to główne obszary naszego działania – zapraszamy do kontaktu!

01

Więcej o
centralnych odkurzaczach

Jedno lub dwa gniazda wystarczą na jedną kondygnację. Wykonanie instalacji wymaga w pierwszym etapie rozprowadzenia rurociągów i montażu gniazd ssawnych. Koszty instalacji zależą od jej wielkości, skomplikowania i ilości gniazd.

Planując wstępnie koszty, należy przyjąć, że:
 • Na jednej kondygnacji budynku mieszkalnego (do 100 m2) wystarczy jedno gniazdko
 • Jeśli kondygnacja jest bardzo rozległa (pow. 100 m2) należy planować 2 gniazdka
 • Dodatkowo można, lub trzeba zaplanować gniazdo „automatyczna szufelka” w kuchni i ew. w holu
 • Każda jednostka centralna ma jedno własne gniazdo, więc jeżeli zainstalowana jest ona w garażu to zestaw garażowo-samochodowy podłącza się do niej bezpośrednio. Jeśli jednostka centralna jest zainstalowana gdzie indziej to należy przewidzieć dodatkowe gniazdo w garażu

Odkurzacz centralny to coraz częściej stosowane urządzenie, które wykorzystywane jest zarówno w domach, jak i w obiektach komercyjnych. Rosnąca popularność takiego rozwiązania wynika z jego skuteczności oraz niezrównanej wygody użytkowania. To opcja odpowiednia zarówno dla alergików, posiadaczy zwierząt domowych, jak również dla obiektów komercyjnych, hoteli, biur czy przedsiębiorstw.

Razem z marką NOWBUD możesz uzupełnić swoje gospodarstwo domowe o wydajny odkurzacz centralny – Tarnów jest miejscowością, w obrębie której działamy najwięcej, jednak podejmujemy się również realizacji w innych miastach regionu. Instalacja odpowiedniej mocy okaże się pomocna przy sprzątaniu domów oraz obiektów wielkopowierzchniowych.

Czym jest centralny odkurzacz? Tarnów i okolice

Wykonanie instalacji wymaga w pierwszym etapie rozprowadzenia rurociągów i montażu gniazd ssawnych. Centralny odkurzacz montowany jest w wydzielonym pomieszczeniu lub w szafce kuchennej. Kryta instalacja z rur PVC o średnicy 50 mm rozprowadzona jest w podłogach, ścianach lub pod stropem piwnicy. To właśnie ona łączy odkurzacz z gniazdami ssawnymi ściennymi lub podłogowymi – jedno lub dwa gniazda wystarczą na jedną kondygnację.

Decydujesz się na montaż odkurzacza centralnego w Tarnowie? Przed wyborem należy wziąć pod uwagę ilość gniazd (punktów) ssących, szufelek automatycznych, długość instalacji ssącej a także powierzchnię budynku. Koszty instalacji zależą od jej wielkości, skomplikowania i ilości gniazd. Planując wstępnie koszty, należy przyjąć, że:

 • na jednej kondygnacji budynku mieszkalnego (do 100 m2) wystarczy jedno gniazdko,
 • jeśli kondygnacja jest bardzo rozległa (powyżej 100 m2) należy planować 2 gniazdka,
 • dodatkowo warto zaplanować gniazdo „automatyczna szufelka” w kuchni i ewentualnie w holu.

Każda jednostka centralna ma jedno własne gniazdo, więc jeżeli zainstalowana jest ona w garażu to zestaw garażowo-samochodowy podłącza się do niej bezpośrednio. Jeśli jednostka centralna jest zainstalowana gdzie indziej to należy przewidzieć dodatkowe gniazdo w garażu.

Odkurzacze centralne Tarnów – sprzęt najwyższej jakości

W naszej ofercie proponujemy odkurzacze centralne firmy BEAM. To wiodąca marka, która może poszczycić się ponad 60 latami doświadczenia w produkcji odkurzaczy i systemów centralnych. Obecnie ich urządzenia dystrybuowane są w ponad 50 krajach na całym świecie. To urządzenia, które w zależności od modelu mogą oferować od 4 do nawet 20 punktów ssących.

Instalację tego typu można zamontować w dowolnym momencie, ale aby oszczędzić sobie bałaganu i kłopotu, warto zaplanować ją przed wykończeniem ścian, czyli najlepiej już na etapie budowy lub realizacji remontu. NOWBUD oferuje nowoczesne odkurzacze centralne w Tarnowie – działamy kompleksowo, od przygotowania planu, po kompleksowy montaż wszystkich elementów. Zaufaj naszemu doświadczeniu!

Centralny odkurzacz Tarnów – dlaczego warto

Czy warto inwestować w centralny odkurzacz? Zdecydowanie tak. Nowoczesny system tego typu stanowi udogodnienie, które ułatwia codzienne sprzątanie. Warunkiem będzie jednak odpowiednie dopasowanie jego mocy do konkretnych potrzeb – czym zajmą się specjaliści NOWBUD.

Korzystając z odkurzacza centralnego:

 • można uniknąć wyciągania i przenoszenia ciężkiego sprzętu ze schowków,
 • odkurzacz nie zajmuje miejsca podczas sprzątania i nie wymaga miejsca do przechowywania,
 • eliminuje się potencjalne alergeny, drobnoustroje oraz kurz (wydajne filtry HEPA),
 • praca urządzenia jest wydajna i stosunkowo cicha,
 • można korzystać z niego w każdym pomieszczeniu: w kuchni, łazience, salonie, jak również w pomieszczeniach gospodarczych: w garażu, kotłowni, piwnicy czy pralni.

Razem z nami uzupełnisz swój dom o funkcjonalny centralny odkurzacz. Tarnów oraz inne miejscowości w regionie mogą skorzystać z naszej oferty. Współpracujemy także z obiektami komercyjnymi: hotelami, ośrodkami wypoczynkowymi, salonami fryzjerskimi, salami widowiskowymi. Nasza oferta skierowana jest również do właścicieli biznesu. Możemy poszczycić się 30-letnim doświadczeniem na rynku. Zachęcamy do kontaktu. Jeśli masz pytania lub jesteś zainteresowany wyceną, skontaktuj się z nami!

02

Oferta odkurzaczy centralnych:

W swojej ofercie posiadamy odkurzacze centralne firmy BEAM.