Definicja, Zalety

Odkurzacz Centralny

Odkurzacz Centralny

Centralny odkurzacz zamontowany jest w wydzielonym pomieszczeniu lub w szafce kuchennej. Instalacja z rur PVC o średnicy 50mm rozprowadzona jest w podłogach, ścianach lub pod stropem piwnicy. Łączy odkurzacz z gniazdami ssawnymi ściennymi lub podłogowymi.

01

Więcej o
centralnych odkurzaczach

Jedno lub dwa gniazda wystarczą na jedną kondygnację. Wykonanie instalacji wymaga w pierwszym etapie rozprowadzenia rurociągów i montażu gniazd ssawnych. Koszty instalacji zależą od jej wielkości, skomplikowania i ilości gniazd.

Planując wstępnie koszty, należy przyjąć, że:
 • Na jednej kondygnacji budynku mieszkalnego (do 100 m2) wystarczy jedno gniazdko
 • Jeśli kondygnacja jest bardzo rozległa (pow. 100 m2) należy planować 2 gniazdka
 • Dodatkowo można, lub trzeba zaplanować gniazdo „automatyczna szufelka” w kuchni i ew. w holu
 • Każda jednostka centralna ma jedno własne gniazdo, więc jeżeli zainstalowana jest ona w garażu to zestaw garażowo-samochodowy podłącza się do niej bezpośrednio. Jeśli jednostka centralna jest zainstalowana gdzie indziej to należy przewidzieć dodatkowe gniazdo w garażu

Odkurzacz centralny to coraz częściej stosowane urządzenie, które wykorzystywane jest zarówno w domach, jak i w obiektach komercyjnych. Rosnąca popularność takiego rozwiązania wynika z jego skuteczności oraz niezrównanej wygody użytkowania. To opcja odpowiednia zarówno dla alergików, posiadaczy zwierząt domowych, jak również dla obiektów komercyjnych, hoteli, biur czy przedsiębiorstw.

Razem z marką NOWBUD możesz uzupełnić swoje gospodarstwo domowe o wydajny odkurzacz centralny – Tarnów jest miejscowością, w obrębie której działamy najwięcej, jednak podejmujemy się również realizacji w innych miastach regionu. Instalacja odpowiedniej mocy okaże się pomocna przy sprzątaniu domów oraz obiektów wielkopowierzchniowych.

Czym jest centralny odkurzacz? Tarnów i okolice

Wykonanie instalacji wymaga w pierwszym etapie rozprowadzenia rurociągów i montażu gniazd ssawnych. Centralny odkurzacz montowany jest w wydzielonym pomieszczeniu lub w szafce kuchennej. Kryta instalacja z rur PVC o średnicy 50 mm rozprowadzona jest w podłogach, ścianach lub pod stropem piwnicy. To właśnie ona łączy odkurzacz z gniazdami ssawnymi ściennymi lub podłogowymi – jedno lub dwa gniazda wystarczą na jedną kondygnację.

Decydujesz się na montaż odkurzacza centralnego w Tarnowie? Przed wyborem należy wziąć pod uwagę ilość gniazd (punktów) ssących, szufelek automatycznych, długość instalacji ssącej a także powierzchnię budynku. Koszty instalacji zależą od jej wielkości, skomplikowania i ilości gniazd. Planując wstępnie koszty, należy przyjąć, że:

 • na jednej kondygnacji budynku mieszkalnego (do 100 m2) wystarczy jedno gniazdko,
 • jeśli kondygnacja jest bardzo rozległa (powyżej 100 m2) należy planować 2 gniazdka,
 • dodatkowo warto zaplanować gniazdo „automatyczna szufelka” w kuchni i ewentualnie w holu.

Każda jednostka centralna ma jedno własne gniazdo, więc jeżeli zainstalowana jest ona w garażu to zestaw garażowo-samochodowy podłącza się do niej bezpośrednio. Jeśli jednostka centralna jest zainstalowana gdzie indziej to należy przewidzieć dodatkowe gniazdo w garażu.

Odkurzacze centralne Tarnów – sprzęt najwyższej jakości

W naszej ofercie proponujemy odkurzacze centralne firmy BEAM. To wiodąca marka, która może poszczycić się ponad 60 latami doświadczenia w produkcji odkurzaczy i systemów centralnych. Obecnie ich urządzenia dystrybuowane są w ponad 50 krajach na całym świecie. To urządzenia, które w zależności od modelu mogą oferować od 4 do nawet 20 punktów ssących.

Instalację tego typu można zamontować w dowolnym momencie, ale aby oszczędzić sobie bałaganu i kłopotu, warto zaplanować ją przed wykończeniem ścian, czyli najlepiej już na etapie budowy lub realizacji remontu. NOWBUD oferuje nowoczesne odkurzacze centralne w Tarnowie – działamy kompleksowo, od przygotowania planu, po kompleksowy montaż wszystkich elementów. Zaufaj naszemu doświadczeniu!

Centralny odkurzacz Tarnów – dlaczego warto

Czy warto inwestować w centralny odkurzacz? Zdecydowanie tak. Nowoczesny system tego typu stanowi udogodnienie, które ułatwia codzienne sprzątanie. Warunkiem będzie jednak odpowiednie dopasowanie jego mocy do konkretnych potrzeb – czym zajmą się specjaliści NOWBUD.

Korzystając z odkurzacza centralnego:

 • można uniknąć wyciągania i przenoszenia ciężkiego sprzętu ze schowków,
 • odkurzacz nie zajmuje miejsca podczas sprzątania i nie wymaga miejsca do przechowywania,
 • eliminuje się potencjalne alergeny, drobnoustroje oraz kurz (wydajne filtry HEPA),
 • praca urządzenia jest wydajna i stosunkowo cicha,
 • można korzystać z niego w każdym pomieszczeniu: w kuchni, łazience, salonie, jak również w pomieszczeniach gospodarczych: w garażu, kotłowni, piwnicy czy pralni.

Razem z nami uzupełnisz swój dom o funkcjonalny centralny odkurzacz. Tarnów oraz inne miejscowości w regionie mogą skorzystać z naszej oferty. Współpracujemy także z obiektami komercyjnymi: hotelami, ośrodkami wypoczynkowymi, salonami fryzjerskimi, salami widowiskowymi. Nasza oferta skierowana jest również do właścicieli biznesu. Możemy poszczycić się 30-letnim doświadczeniem na rynku. Zachęcamy do kontaktu. Jeśli masz pytania lub jesteś zainteresowany wyceną, skontaktuj się z nami!

02

Oferta odkurzaczy centralnych:

W swojej ofercie posiadamy odkurzacze centralne firmy BEAM.