Serwis klimatyzacji Nowy Sącz

Wszystko zaczyna się od montażu klimatyzacji – aby jednak móc upewnić się, że będzie ona działać sprawnie i bezpiecznie, funkcjonowanie instalacji musi być regularnie kontrolowane. Serwis pomoże upewnić się, że poszczególne komponenty klimatyzacji działają prawidłowo, a wykorzystane w jednostce wewnętrznej filtry będą wolne od zarodników grzybów pleśniowych oraz niebezpiecznych dla organizmu drobnoustrojów.

Firma NOWBUD, poza usługami z obrębu projektowania i przygotowania instalacji oferuje także serwis klimatyzacji w Nowym Sączu oraz na terenie innych miejscowościach w Małopolsce. Specjalizujemy się w działaniach z zakresu serwisowania wentylacji oraz klimatyzacji – na dokonanie przeglądu swojej instalacji możesz umówić się w dogodnym terminie, przez cały rok, a do tego wygodnie i szybko, za pośrednictwem formularza na stronie.

Serwis klimatyzacji Nowy Sącz – usługi NOWBUD

Postaw na usługi doświadczonych specjalistów. W Nobud zajmujemy się kompleksowym serwisem klimatyzacji w Nowym Sączu. Działamy w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie, wiedzę oraz nowoczesny sprzęt. Dzięki temu kalibracja instalacji nie zajmuje wiele czasu, a Ty możesz mieć pewność, że powietrze którym oddychasz będzie wolne od groźnych alergenów i zanieczyszczeń, przez cały rok. Być może właśnie przyszedł dogodny moment na przegląd klimatyzacji? W Nowym Sączu i sąsiednich miejscowościach w regionie, nasi specjaliści z chęcią podejmą się realizacji. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z klientami indywidualnymi, jak również biznesowymi i firmami. Zachęcamy do podpisania umowy już dziś.

Kompleksowy przegląd klimatyzacji Nowy Sącz

Powietrze, którym na co dzień oddychamy zawiera w sobie kurz, roztocza, a także pyłki roślin, zarodniki pleśni oraz tzw. pyły zawieszone, będące główną składową smogu. Klimatyzacja, poza chłodzeniem lub ogrzewaniem, filtruje także powietrze, zatrzymując w sobie wszystkie z tych zanieczyszczeń. Aby jednak zatroszczyć się prawidłowo o czystość filtrów i szczelność instalacji, konieczne jest cykliczne serwisowanie.

Przegląd klimatyzacji w Nowym Sączu możesz zamówić przez cały rok – my zatroszczymy się o jego sprawną i dokładną realizację. Serwis klimatyzacji obejmuje takie działania jak:

  • kontrola poszczególnych funkcji, zarówno jednostki wewnętrznej, jak i zewnętrznej oraz innych elementów instalacji,
  • sprawdzenie szczelności układu chłodniczego,
  • uzupełnienie czynnika chłodniczego,
  • ewentualna wymiana kompresora,
  • dezynfekcję filtrów w jednostce wewnętrznej
  • przegląd układu odprowadzenia skroplin z parownika.

Warto pamiętać, że kontrola instalacji klimatyzacyjnej i wentylacyjnej powinna mieć miejsce raz lub dwa razy w ciągu roku. Najlepszym na to momentem jest wiosna i jesień, kiedy to kończy się okres intensywnej eksploatacji do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń. Regularna konserwacja zapewni naszej instalacji bezawaryjne działanie oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Odgrzybianie klimatyzacji Nowy Sącz – ochrona przed pleśnią

NOWBUD oferuje profesjonalne odgrzybianie klimatyzacji, które zlecić można w Nowym Sączu i poza nim. Jeśli zależy nam na tym, aby klimatyzacja mogła działać sprawnie przez długie lata, powinna być regularnie serwisowana, co najmniej raz do roku. Pozwoli to upewnić się, że jej działanie nie będzie niosło ze sobą szkody dla zdrowia użytkowników.

Przez lata wokół użytkowana klimatyzacji narosło wiele mitów, a wśród nich przekonanie o tym, że wywołać może ona alergię. Nawiew klimatyzatora, o ile regularnie odgrzybiony, nie wywołuje alergii. Zaostrzenie symptomów można natomiast przypisać obecności drobnoustrojów i zarodników pleśni, które z czasem mogą zacząć nawarstwiać się, jeśli klimatyzacja się konserwowana nieprawidłowo. Wówczas w przypadku alergików i osób z przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego można zaobserwować objawy zbliżone do alergii. Prawidłowo funkcjonująca i szczelna instalacja nie będzie miała jednak negatywnego wpływu na zdrowie jej użytkowników.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Nawiązujemy współpracę z firmami oraz osobami prywatnymi. Postaw na komfort i bezpieczeństwo korzystania z klimatyzacji razem ze specjalistami NOWBUD.